_MG_8928

Martwisz się czy to co pijesz może Ci zaszkodzić? Masz wątpliwości, co do szczelności szamba sąsiada i obawiasz się ewentualnych przecieków do twojej studni? Chcesz wiedzieć czy twoja oczyszczalnia przydomowa spełnia wymogi ochrony środowiska w kwestii stopnia oczyszczenia ścieków? Zapraszamy do zapoznania z ofertą akredytowanego laboratorium brzeskiego PWiK-u.

Laboratorium zlokalizowane jest na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Gierszowicach (ok 10 minut drogi samochodem z Brzegu). Przyjmuje zlecenia na badania dla klientów zewnętrznych, a więc każdego potencjalnego zainteresowanego jakością wody czy ścieków. Usługi świadczy na wysokim poziomie, co potwierdza Certyfikat Akredytacji Laboratorium badwczego nr AB 1379 potwierdzajacy, że laboratorium spełnia wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.

Nie ptrzeba zatem wybierać się do Wrocławia czy Opola gdzie są inne placówki realizujące badania. Można zaoszczędzić na paliwie. Zlecenia na badania fizykochemiczne przyjmowane są w dni robocze w godzinach 7-10:00, natomiast zlecenia na badania mikrobiologiczne w tych samych godzinach ale od poniedziałku do wtorku po wczesniejszym umówieniu z laboratorium. Próbki pobierane są przez pracownika laboratorium lub bezpośrednio przez zlecającego po wcześniejszym pobraniu przez niego specjalnej wysterylizowanej butelki przeznaczonej do pobierania próbek mikrobiologicznych. Koszt usługi uwarunkowany jest od jej zakresu. Z cennikiem można zapoznać się na stronie www.pwik.brzeg.pl w zakładce „do pobrania”. W celu uzyskania szczegółowych informacji można również dzwonić pod numer 77 411 99 78. Oferta laboratorium kierowana jest do osób prywatnych a także do firm i zakładów. Warto tu nadmienić, że kwalifikacje personelu laboratoryjnego są systematycznie potwierdzane w udziale w krajowych i międzynarodowych porównaniach międzylaboratoryjnych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.